O firmie

Firma Jarzyny Meyer Sp. z o.o. jest firmą o rodzinnych tradycjach i od wielu lat związana jest z produkcją mrożonych warzyw i owoców. 

Historia firmy zaczęła się już dawno – sięga 1972 roku, wtedy to Hans Meyer założył obieralnię ziemniaków w niemieckiej miejscowości Twistringen. Pięć lat później powiększył swoją działalność o cebulę i marchew. Oficjalna nazwa firmy zarejestrowana została w 1984 roku i brzmi do dziś – Meyer Gemuesebearbeitung GmbH. Obecny właściciel Laurenz Meyer – syn Hansa Meyera, przejął zakład w 1988 roku. Zainicjował produkcję mrożonych warzyw. W kolejnych latach prężnie budował markę, rozszerzając asortyment produktów mrożonych i świeżych oraz powiększając obszar rynku nie tylko na Niemcy, ale i również na całą Europę.

Jarzyny Meyer Sp. z o.o. uważana jest za „córkę” niemieckiego przedsiębiorstwa Meyer Gemuesebearbeitung GmbH. Firma powstała w lipcu 2005 roku i ma swoją siedzibę w Kożuchowie. Główną specjalnością jest produkcja mrożonek warzywno-owocowych. 
Jesteśmy nowoczesnym zakładem, ciągle się rozwijającym oraz posiadającym kontrahentów na całym świecie. Posiadamy chłodnie składowe z 27 000 miejsc paletowych, jak i nowoczesne technologie przerobu. Od samego początku nastawieni jesteś na nieustanny rozwój przedsiębiorstwa:

  • w 2009 roku dobudowana została hala magazynowa z dwoma rampami załadunkowymi, która pełni funkcję magazynu opakowań
  • następną dużą inwestycją był wybudowany w 2011 roku magazyn chłodniczy liczący ok. 5000 miejsc paletowych. Co pozwala zaproponować naszym klientom całoroczne składowanie mrożonek
  • w 2012 roku oddano do użytku kolejny magazyn chłodniczy z ponad 10000 miejsc paletowych
  • rok 2017 to powstanie nowych 12000 miejsc paletowych, magazynu opakowań oraz trzech ramp.

Ciągły rozwój firmy Jarzyny Meyer pozwala na zatrudnienie ponad 40 pracowników, dzięki którym możemy rocznie wyprodukować nawet do 22.000 ton mrożonych warzyw. Ściśle współpracujemy z naszą firmą „matką” w Niemczech, dzięki czemu posiadamy w asortymencie prawie wszystkie warzywa i owoce mrożone. Główną specjalnością jest produkcja mrożonek warzywnych i owocowych. Staramy się skrócić czas realizacji zamówień do minimum. Priorytetem jest dla nas spełnienie potrzeb i wymagań klienta. Nasze towary w głównej mierze traktowane są jako półprodukty do dalszego przerobu, ale i również jako produkt gotowy. Wieloletnia współpraca z naszymi dostawcami pozwala na wyselekcjonowanie najlepszych surowców, by móc stworzyć najwyższej jakości produkty spożywcze.

Konsekwentna realizacja celów wyznaczonych w procesach produkcyjnych oraz jakość towarów gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo naszych produktów.